wtorek, 29 listopada 2016

"Obudź w sobie wojownika" Konrad Gaca - recenzja książki.

Ostatnio w moje ręce trafiła książka w rodzaju takich po które szczerze nigdy nie sięgałam. postanowiłam jednak że tym razem spróbuje. Moja motywacja w ostatnim czasie jest dosyć chwiejna więc z książką tą wiązałam pewnego rodzaju nadzieje..


Kim w ogóle jest Pan Konrad?
To specjalista ds. leczenia otyłości i motywator, który na podstawie swoich doświadczeń życiowych i przeżyć swoich pacjentów opisał autorską metodę motywacji i osiągania sukcesów na każdym polu, a także stworzył autorską metodę odchudzania GACA SYSTEM, dzięki której zmienił życie tysięcy Polaków. Poza tą pozycją jest także autorem książek : "Moje odchudzanie", "Kuchnia Fit" i "Kuchnia Fit 2".


Jak już wspominałam na początku książki tego typu jakoś nigdy mnie do siebie nie przekonywały ponieważ zazwyczaj każda z nich powielała wcześniej utarte regułki.. książka ta natomiast jest pisana między innymi przez innych ludzi, którzy borykali się z wagą, zdrowiem i innymi problemami życiowymi o których opowiadają na stronach tej lektury i przez to opowieść ta staje się bardziej wiarygodna. Sam autor na początku opisuje swoją historię i pokazuje że jego życie nie zawsze było kolorowe i niejednokrotnie miał w życiu pod górkę, ale co najważniejsze odnalazł siły aby poradzić sobie z tymi przeciwnościami.
Co przykuło moją uwagę to napewno przepisy które zawsze inspirują mnie do kolejnych eksperymentów w kuchni. A kto jeszcze nie wie uwielbiam jeść i próbować nowych potraw :)


Pan Konrad skupia się w swojej książce na aspekcie psychicznym odchudzania co według mnie w całej tej wędrówce jest najważniejsze a nieraz ludzie o tym zapominają.
Pozycja ta to istny zastrzyk motywacji i siły. Konrad Gaca prowadzi nas do obudzenia w sobie wojownika przez wszystkie konieczne na tej drodze etapy.. nie zapomina o niczym.. to nie jest tak że musimy tylko zdrowo się odżywiać i uprawiać aktywność fizyczną.. Pan Konrad pokazuje że są jeszcze inne bardzo ważne aspekty jak poczucie własnej wartości ,relacje z innymi ludźmi, ograniczanie i umiejętność panowania nas stresem, eliminacja nałogów czy po prostu najzwyklejsze ale pewnie dla wielu z nas najtrudniejsze POZYTYWNE MYŚLENIE :)
Cała książka to przewodnik krok po kroku jak zacząć lubić siebie i po prostu czuć się codziennie szczęśliwym człowiekiem :)


"Obudź w sobie wojownika" posiada na końcu kod który po zeskanowaniu telefonem przenosi nas na stronę internetową gdzie znajdziemy tematy o zdrowym odżywianiu, motywacji, aktywności fizycznej i zdrowym życiu :)


Polecam tą pozycję wszystkim tym którzy potrzebują porządnego kopa do działania. A ja już dziś wiem że chętnie sięgnęłabym po pozycje kulinarne Pana Gacy :)

Pozdrawiam Was gorąco :)

8 komentarzy:

 1. Leży na stoliku i czeka na przeczytanie :P Może w święta będzie czas..

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej książce, ale widzę, że jest takim połączeniem poradnika z książką kucharską. I to mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej książce i nawet coś tam poczytałam na jej temat, z chęcia zapoznam się ze szczegółami

  OdpowiedzUsuń
 4. a no właśnie... a u mnie pozytywnego myślenia brak kompletnie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa pozycja... Gdzie mogę ja kupić?

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie warta uwagi :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Sama, podobnie jak Ty, nigdy nie sięgałam po takie książki, ale może to znak, żeby zacząć? Ze zdjątek widać, że raczej warto.

  OdpowiedzUsuń